Dodany: 2014-03-07 10:24:02

 

Zdrowie psaWitam was wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy temat będzie dotyczył psów, a dokładnie rzecz biorąc ich zdrowia i tego, w jaki sposób o to zdrowie należy dbać. Będą to porady na podstawie wypowiedzi weterynarz gdańsk i mam nadzieję, że pomogą tym, którzy mają już czworonoga oraz tym, którzy dopiero zastanawiają się nad przygarnięciem psiaka.

 

O zdrowie psa należy dbać od samego początku i bardzo często podkreśla to weterynarz gdańsk. Nie można reagować dopiero wtedy, kiedy zwierzak się rozchoruje i bardzo często okazuje się, że jest już dla niego za późno. Musimy już wcześniej pamiętać o tym, aby regularnie szczepić psa i umawiać się na wizyty u weterynarz gdańsk. Kontrolne wizyty raz na 2 lata to absolutne minimum, nawet jeśli wydaje nam się, że psiak jest całkowicie zdrowy. Pamiętajmy, że psy chorują coraz częściej na takie same choroby, jak ludzi i tak samo często należy je badać.

 

Aby zwierzak był zdrowy, należy przede wszystkim pilnować, aby często wychodził na spacery i zażywał sporo ruchu. Poza tym, bardzo ważna jest jego dieta i odpowiednia karma, dostosowana do wieku psa oraz jego aktywności i rasy. Musimy też zadbać o zęby psa i jego sierść..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zdrowie psa
Nick: