Dodany: 2014-03-07 10:25:56

 

Żywienie psaDzisiejszym tematem, jaki z wami chcę poruszyć, jest właściwe żywienie psa. Informacje bardzo przydatne dla osób, które chcę przygarnąć czworonoga oraz tych, którzy już mają psa, ale nie są pewni, czy właściwie się nim zajmują. Informacje, które tu znajdziecie, są opracowane na podstawie pomocy weterynarz gdańsk.

 

W jaki sposób więc należy właściwie karmić psa? Przede wszystkim, jak radzi weterynarz gdańsk, należy wziąć pod uwagę jego specyfikę. Oznacza to, że musimy pamiętać, jakiej rasy jest nasz pies, jakich gabarytów oraz jaki tryb życia prowadzi. Psy aktywne, duże, które każdego dnia spędzają na spacerach kilka godzin, muszą dostawać znacznie bardziej energetyczne pożywienie niż psy, które tego ruchu mają mniej.

 

Ponadto, jak podkreśla weterynarz gdańsk, ważne jest to, w jakim wieku jest nasz psiak. Pies starszy potrzebuje pokarmu, który zaspokoi jego potrzeby, czyli mniej energetycznego, ale pełnego niezbędnych w jego wieku minerałów i substancji odżywczych. Jeśli sami nie jesteśmy pewni, jakie jedzenie wybrać dla naszego psa, warto poradzić się weterynarz gdańsk.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żywienie psa
Nick: