Dodany: 2014-03-07 10:49:52

 

Żywienie kota Witam wszystkich. Moi drodzy dzisiaj zamierzam wam opowiedzieć o tym, w jaki sposób należy dbać o właściwe żywienie kota. Ten temat mam nadzieję zainteresuje wszystkich, którzy planują przygarnąć zwierzaka i nie są nadal do końca pewnie, czy wiedzą jak się nim właściwie opiekować. Oczywiście wszystkie informacje, jakie tutaj przeczytacie, oparte są o wiedzę weterynarz gdańsk.

 

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby pokarm, jaki przyjmuje nasz kot, był dostosowany do jego wieku oraz etapu rozwoju. To bardzo istotne, ponieważ taki pokarm jest bogaty w konkretne wartości odżywcze. Bardzo ważne jest również to, aby pożywienie było zbilansowane. Jak podkreśla weterynarz gdańsk, należy pilnować, aby takie jedzenie nie było zbyt tłuste albo kiepskiej jakości.

 

Koty są bardzo wrażliwe na zepsute jedzenie i niewiele potrzeba, aby zniechęciły się do karmy. Wystarczy zaledwie kilka godzin i kot nie ruszy karmy, która robi się nawet minimalnie nieświeża. Również, jak mówi weterynarz gdańsk, ważne aby miska była zawsze czysta.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żywienie kota
Nick: