Dodany: 2014-03-07 12:03:42

 

Żywienie królikaZastanawiasz się nad tym, czy nie wziąć do domu jakiegoś zwierzaka? Jeśli chcesz zwierzaka w domu, ale nie możesz sobie pozwolić na psa albo kota, to masz jeszcze całkiem sporo innych możliwości. Między innymi, możesz wziąć królika, który jest znacznie łatwiejszy w opiece i mniej wymagający, niż większe zwierzaki, jak psy czy koty. A w jaki sposób należy opiekować się takim zwierzakiem i co on je? Na pewno odpowiedzi na te pytania zna weterynarz gdańsk.

 

Jeśli więc zdecydowaliście się już na to, że weźmiecie królika, powinniście zasięgnąć opinii weterynarz gdańsk i dowiedzieć się dokładnie, co on je. Oczywiście, wystarczy wizyty w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym żeby się zorientować, że kupimy tam już gotowe karmy dla królików, które zaspokajają ich potrzeby.

 

Lepiej wcześniej dowiedzieć się jednak od weterynarz gdańsk, jakie dokładnie są te potrzeby, aby nie kupić czegoś niewłaściwego. Na pewno musi to być zestaw witamin i minerałów. Poza tym, króli bardzo lubią warzywa i owoce, więc warto im je podawać. Może to być marchew, jabłko czy gruszka. Króliki ucieszą się również z lucerny i niektórych odmian trawy.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Żywienie królika
Nick: