Dodany: 2014-03-07 11:03:17

 

Opieka nad królikiemZastanawiacie się nad tym, czy wziąć do domu jakieś zwierzątko i nie jesteście pewni, czy sobie poradzicie i jakie obowiązki się wiążą z opieką nad takim zwierzakiem? Najlepiej wcześniej jak najwięcej dowiedzieć się na ten temat od weterynarz gdańsk. Jeśli nie jesteście gotowi na psa czy kota, możecie się zdecydować na znacznie mniejszego zwierzaka, jak chociażby królika.

 

W jaki sposób należy opiekować się królikiem? Nie jest to specjalnie trudne. Jak mówi weterynarz gdańsk, bardzo ważna jest odpowiednia klatka dla takiego zwierzaka. Musi ona być przede wszystkim wystarczająco duża. Króliki są raczej sporymi zwierzakami i potrzebują dość dużo przestrzeni. Oczywiście taka klatka musi być wyścielona żwirkiem lub trocinami, które powinny być regularnie wymieniane.

 

Co jeszcze jest ważne? Istotne, aby zwierzak otrzymał odpowiednie jedzenie, które będzie dostosowane właśnie do niego. W sklepach zoologicznych można bez kłopotu kupić jedzenie dla królików, które jest zbilansowane właśnie pod nie. to bardzo upraszcza sprawę. Oczywiście warto również dawać im świeże warzywa i owoce i często podkreśla to weterynarz gdańsk. Królik nie potrzebuje tak dużo ruchu, jak pies czy kot, więc również tutaj mamy uproszczoną sytuację. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad królikiem
Nick: