Dodany: 2014-03-07 11:06:25

 

Zdrowie królikaJeśli właśnie zastanawiacie się nad tym, czy nie wziąć sobie do domu jakiegoś zwierzaka, to oczywiście jak najdokładniej powinniście przemyśleć swoją decyzję. Do tego zachęci was każdy weterynarz gdańsk. Jeśli nie macie czasu i możliwości, aby mieć psa albo kota, to możecie zdecydować się na mniejszego zwierzaka, jak chociażby królik. Ale jak dbać o zdrowie królika?

 

Króliki w odróżnieniu od psów oraz kotów, nie wymagają aż tak wiele uwagi i badań oraz szczepień. Jak mówi weterynarz gdańsk, w przypadku królików bardzo ważne jest to, aby miały wystarczająco dużo przestrzeni. Trzeba zadbać o to, aby królik miał dużą klatkę i mógł się w niej swobodnie poruszać. Ponadto, królika należy regularnie wypuszczać z klatki i pozwalać mu pobiegać po mieszkaniu albo zabrać go nawet na podwórko. Co jeszcze?

 

Oczywiście, jak mówi weterynarz gdańsk, ważne jest oczywiście odpowiednie żywienie. W sklepach zoologicznych znajdziemy gotowe już i zbilansowane pożywienie dla królików. Możemy do takiej diety dołożyć tylko świeże warzywa oraz owoce i to powinno naszemu królikowi wystarczyć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zdrowie królika
Nick: