Dodany: 2014-03-07 10:54:19

 

Zachowanie kotaJeżeli zdecydowaliście się już na to, żeby adoptować kota, to pewnie zbieracie powoli informacje na temat tego, w jaki sposób należy się nim opiekować. Nie jest to może specjalnie trudne zadanie, ale warto mieć chociaż podstawy i wiedzieć w jaki sposób interpretować zachowanie kota. Oczywiście pomogą nam w tym rady od weterynarz gdańsk.

 

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kot ma dużo mniej jednoznaczne i wyraziste zachowania, niż pies i znacznie ciężej jest się zorientować, czego taki kot od nas chce. Jak mówi weterynarz gdańsk, kot przede wszystkim mruczeniem sygnalizuje, czego chce. Mruczenie nie zawsze oznacza zadowolenie, może również być sygnałem do tego, ze nasz kot domaga się jedzenia i bardzo często mruczenie to właśnie oznacza.

 

Ponadto, mruczenie według weterynarz gdańsk, może nawet sygnalizować strach czy zmęczenie. Jest więc bardzo dużo różnego rodzaju możliwych interpretacji i bardzo ciężko jest tu zdecydować, z jakiego rodzaju mruczeniem mamy do czynienia. Ponadto, kot może również wyrażać radość na nasz widok, ale robi to również w mniej ostentacyjny sposób..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zachowanie kota
Nick: